PANORAMA BESKIDÓW I INNE ATRAKCJE

Z okien schroniska rozpościera się panorama zachodniej części Beskidu Niskiego. Ze szczytu Jaworzyny rozpościera się rozległa Panorama polskich i słowackich Beskidów i Tatr.

Turystyka piesza. Schronisko jest doskonałym miejscem wypadowym do spacerów oraz krótszych i dłuższych wycieczek pieszych. Gęsta sieć szlaków turystycznych i gminnych umożliwia poznanie okolicy.

Jazda na stoku. Schronisko połozone jest w bezpośrednim sąsiedztwie tras zjazdowych stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka obsługiwanej przez sieć wyciągów i kolej gondolową z Krynicy – Czarnego Potoku. Dotarcie na stoki zjazdowe i powrót do schroniska nie wymaga podchodzenia.

Szkoła jazdy na nartach – pobliskie trasy zjazdowe dają okazję do podnoszenia umiejętności. Nocujący w schronisku mogą korzystać z oferty grupowych i indywidualnych treningów i lekcji szkół narciarskich działających na stokach stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

Turystyka narciarska. Okolice schroniska idealnie nadają się do uprawiania narciarstwa turowego, biegowego i zjazdowego oraz do wędrówek na rakietach. Sieć szlaków narciarskich ułatwia poznanie okolicy.

Na amatorów dwóch kółek czekają szklaki rowerowe. Zróżnicowany teren i siatka leśnych dróg umożliwia planowanie krótszych i dłuższych wycieczek o różnym stopniu trudności. Na pasjonatów szybkiej jazdy czeka tor downhillowy w Wierchomli (na terenie stacji narciarskiej Dwie Doliny). W okolicy organizowane są rajdy MTB.

Maratony i biegi terenowe – zróżnicowany teren sprzyja bieganiu.
W okolicy organizowane są liczne imprezy tego typu.

Paralotniarstwo – grzbietowe polany i dobre wiatry pozwalają na oglądanie świata z góry. Służymy konsultacjami w zakresie doboru miejsc startowych i warunków.

Psie zaprzęgi. Na zamówienie możemy zorganizować pokazy psich zaprzęgów z możliwością przejażdżki.

Spływy Popradem – spływy kajakami i pontonami po rzece Poprad to atrakcja dostępna dla każdego, zapewniając możliwość aktywnego wypoczynku.

Park linowy w Krynicy – dostarcza niezapomnianych wrażeń na wiszących mostach i tyrolkach.

Szlak architektury cerkiewnej – pozwala odwiedzić drewniane cerkwie, pozostałość po Łemkach zamieszkujących te tereny do 1947 r.