zobacz podgląd wolnych miejsc strona główna
Jaworzyna Krynicka - schronisko górskie PTTK
strona główna facebook schronisko oferta schroniska cennik schroniska okolica schroniska dojazd i dojscie do schroniska informacje turystyczne linki kontakt
przytulne noclegi i dobre jedzenie
panorama Tatr i inne atrakcje
imprezy.html
zima nad Wierchomlą
rowerem po górach
imprezy dla firm
program dla szkół
warsztaty rozwojowe
imprezy okolicznościowe
więcej zdjęć
wiecej zdjęć

Do Krynicy kursują bezpośrednie autobusy dalekobieżne m.in. z Warszawy, Krakowa, Nowego Sącza.

Na terenie Krynicy, Muszyny, Szczawnika i okolic kursują busy kilku firm prywatnych.

ZOBACZ LINKI DO ROZKŁADÓW JAZDY

DOJAZD SAMOCHODEM
DO KRYNICY

Z Nowego Sącza do Krynicy (Czarnego Potoku) przez Stary Sącz, Nawojową, Łabową, Krzyżówkę i centrum Krynicy - ok. 38 km.

Od strony Tarnowa do Krynicy (Czarny Potok) dojazd przez Grybów, Krzyżówkę i centrum Krynicy.

Z Warszawy do Krynicy (Czarnego Potoku) przez Radom, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Grybów, Krzyżówkę i centrum Krynicy (lub od Buska przez Brzesko, Nowy Sącz, Nawojową, Krzyżówkę i centrum Krynicy) - ok. 400 km.

Z Krakowa do Krynicy (Czarnego Potoku) przez Nowy Sącz, Stary Sącz, Nawojową, Łabową, Krzyżówkę i centrum Krynicy - ok. 125-145 km.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ
DO NASZEGO DRUGIEGO SCHRONISKA
BACÓWKI PTTK NAD WIERCHOMLĄ

Bacówka nad Wierchomlą

DOJAZD I DOJŚCIE

Parking schroniskowy w Czarnym Potoku

parkingOsobom dojeżdżającym samochodem polecamy parking w Czarnym Potoku nieopodal dolnej stacji kolei gondolowej na Jaworzynę. Jest to parking nie strzeżony. Dojazd samochodem do schroniska prowadzi lesną drogą - NIE przystosowaną do ruchu samochodów osobowych. Zimą droga jest zamknięta dla jakiegokolwiek ruchu kołowego.

Osoby z bagażem mogą wyjechać na szczyt Jaworzyny koleja gondolową i zejść ok. 700 m do schroniska.

Transport bagaży przy dłuższych pobytach – szczególnie rodzinnych – oraz na imprezach zorganizowanych jest wliczony w cenę noclegu. Odbywa się, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, ze schroniskowego parkingu znajdującego się w Czarnym Potoku, w pobliżu dolnej stacji kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Jest to parking nie strzeżony - schronisko nie odpowiada za pozostawione tam pojazdy.


Dojście i dojazd rowerem ze szczytu Jaworzyny Krynickiej

dojście na JaworzynęOd górnej stacji kolei gondolowej ok. 700 m. w dół drogą za znakami szlaku zielonego prowadzącego ze szczytu Jaworzyny do Krynicy - Czarnego Potoku. Zejście prowadzi najpierw trasą zjazdową a potem drogą przez las. Początkowo trasa pokrywa się z przebiegiem czerwonego szlaku w kierunku Runka i Hali Łabowskiej.


Dojście i dojazd rowerem z Krynicy (Czarnego Potoku)

Z centrum Krynicy należy dojechac samochodem lub busem do Czarnego Potoku (dolnej stacji kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką). Do Czarnego Potoku można równiez dojść szlakiem turystycznym przez przełęcz Krzyżową.

dojście na JaworzynęKoleją gondolową należy wyjechać na szczyt Jaworzyny Krynickiej i nastepnie w kilka minut zejść do schroniska. Ze szczytu do schroniska (ok. 700 m) prowadzą znaki zielonego szlaku i pokrywającej się z nim scieżki przyrodniczej). Polecamy tą drogę zarówno jako trasę spacerową, jak i jako trasę dojścia z bagażami. Koleją gondolową można na górę wywieźć rower.

dojście na JaworzynęZielonym szlakiem z centrum Krynicy (przez przełęcz Krzyżową) lub bezpośrednio z Czarnego Potoku. Szlak prowadzi od dolnej stacji kolei gondolowej bezpośrednio do schroniska a następnie na szczyt Jaworzyny. Z Czarnego Potoku do schroniska trasa zajmuje ok. 1 godz.

dojście na JaworzynęCzerwonym szlakiem z centrum Krynicy lub Czarnego Potoku. Szlak (Główny Szlak Beskidzki) prowadzi przez szczyt Jaworzyny. Po zejściu ze szczytu Jaworzyny w kierunku Runka do schroniska prowadzą znaki zielone. Z Czarnego Potoku do schroniska trasa zajmuje ok. 2 godz.

dojście na JaworzynęDrogą dojazdową do schroniska z Czarnego Potoku. Szlak (Główny Szlak Beskidzki) prowadzi przez szczyt Jaworzyny. Po zejściu ze szczytu Jaworzyny w kierunku Runka do schroniska prowadzą znaki zielone.
Drogą prowadzi szlak rowerowy.


Dojście i dojazd rowerem z Muszyny, Złockiego i Szczawnika

dojście na JaworzynęZielonym szlakiem biegnącym na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Szlak rozpoczyna się w Muszynie i biegnie grzbietem rozdzielającym Szczawnik i Złockie. Do Muszyny i Szczawnika można podjechać busem z Krynicy. Aby dojść do schroniska należy minąć szczyt Jaworzyny i zejść 700 m (nadal za znakami zielonego szlaku) w kierunku Czarnego Potoku.

               Ze Szczawnika w kierunku Jaworzyny Krynickiej
               prowadzi również szlak rowerowy


Z Żegiestowa, Wierchomli, Hali Łabowskiej

Wyciągiem krzesełkowym ze stacji narciarskiej Wierchomla lub pieszo czarnym szlakiem do Bacówki nad Wierchomlą i dalej na Runek za znakami niebieskiego szlaku. Od Runka czerwonym szlakiem w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Nie dochodząc do szczytu w lewo za znakami zielonymi dochodzi się do schroniska.

Niebieskim szlakiem biegnącym z Żegiestowa obok Bacówki nad Wierchomlą na Runek. Od Runka czerwonym szlakiem w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Nie dochodząc do szczytu w lewo za znakami zielonymi dochodzi się do schroniska.

Z Hali Łabowskej przez Runek za znakami czerwonego szlaku do Krynicy. Od Runka czerwonym szlakiem w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Od Runka czerwonym szlakiem w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Nie dochodząc do szczytu w lewo za znakami zielonymi dochodzi się do schroniska.

 

szczyt GÓRSKIEJ aktywności

REZERWACJE mailowo
lub tel. - 532 336 784
w godz. 8-20

PLANUJESZ WYJAZD?
Zobacz PODGLĄD
WOLNYCH MIEJSC

mapa

NAJWSPANIALSZE
PANORAMY TATR

najwspanialsza panorama Tatr o każdej porze roku

POKOJE Z ŁAZIENKAMI

pokoje z łazienkami

 

ZIELONE SCHRONISKA

zielone_schroniska

Schronisko Jaworzyna Krynicka - strona główna
Schronisko | Oferta | Cennik | Okolica | Dojazd i dojście | Informacje turystyczne | Linki | Kontakt

STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY | NA GÓRĘ STRONY | COFNIJ

copyright (c) 2014 w stronę natury - design Zły Pies