zobacz podgląd wolnych miejsc strona główna
Jaworzyna Krynicka - schronisko górskie PTTK
strona główna facebook schronisko oferta schroniska cennik schroniska okolica schroniska dojazd i dojscie do schroniska informacje turystyczne linki kontakt
przytulne noclegi i dobre jedzenie
panorama Tatr i inne atrakcje
imprezy.html
zima nad Wierchomlą
rowerem po górach
imprezy dla firm
program dla szkół
warsztaty rozwojowe
imprezy okolicznościowe
więcej zdjęć
wiecej zdjęć

JAWORZYNA KRYNICKA
SCHRONISKO GÓRSKIE PTTK
ZAPRASZA PRZEZ CAŁY ROK

Schroniskowa kuchnia serwuje potrawy regionalne - znajdziecie więc tu owcze sery i jagnięcinę.

Serwujemy pyszne domowe posiłki oparte o wyroby własne i regionalne. Znajdziecie tu także kawę z ekspresu i domową szarlotkę.

Oferujemy noclegi w pokojach
2-, 3- 4- i 5-osobowych z łazienkami.

W sąsiedztwie schroniska znajduje się stacja narciarska na Jaworzynie z jej kolejką gondolową i systemem tras zjazdowych.

Do dyspozycji nocujących są widokowa sala jadalna z kominkiem i dodatkowa sala kominkowa w dolnej kondygnacji.

W schronisku znajdują się również narciarnia - zamykany garaż dla rowerów, punkt narzędziowy do prostych napraw rowerów.

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ
DO NASZEGO DRUGIEGO SCHRONISKA
BACÓWKI PTTK NAD WIERCHOMLĄ

Bacówka nad Wierchomlą

OFERTA SCHRONISKA

Schronisko zaprasza turystów wędrujących z plecakiem szukających schronienia lub odpoczynku na szlaku. Wędrowców i spacerowiczów pragnących odpocząć, smacznie posilić się i skosztować naszych specjałów. Osoby preferujące kilkudniowe pobyty umożliwiające poznanie okolicy lub odpoczynek od codziennego zgiełku. Narciarzy zjazdowych, którzy w dzień pragną korzystać z wyciągów, ale wieczorami preferują klimat górskiego schroniska. Rodziny z dziećmi szukające spokojnego miejsca na aktywne spędzenie przedłużonego weekendu, ferii lub wakacji.

Oferujemy noclegi w pokojach 2-, 3-, 4- i 5-osobowych z łazienkami.

schronisko na Jaworzynie KrynickiejDo dyspozycji nocujących są: widokowa sala jadalna z kominkem, dodatkowa sala kominkowa na dolnej kondygnacji. W schronisku znajdują się również narciarnia, suszarnia, zamykane pomieszczenie do przechowywania rowerów, punkt narzędziowy do prostych napraw rowerów. Zimą wypożyczyć można rakiety śnieżne. W schronisku działa punkt dostępowy Wi-Fi.

Pobyt na Jaworzynie Krynickiej pozwala zakosztować górskiej atmosfery schroniska - w połączeniu z przyzwoitym standardem i łatwością dostępu. Ze szczytu Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) roztaczają się wspaniałe widoki na polskie i słowackie Beskidy z Tatrami w tle.

Łatwo dostać się tu można koleją gondolową, pieszo lub rowerem szlakiem lub drogą leśną od strony Krynicy - Czarnego Potoku. [ więcej w dziele Dojazd i dojście ]

Kuchnia działa w godz. 8-20. W ofercie znajdują się śniadania i posiłki obiadowe, desery oraz piwo, zimne i ciepłe napoje – w tym grzane wino i herbata z rumem. Posiłki przyrządzane są na miejscu w większości zgodnie z domowymi recepturami. Dla turystów indywidualnych i grup istnieje możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia, na życzenie wegetariańskiego.
więcej w dziale POKOJE z łazienkami i dobre JEDZENIE ]

Schronisko na Jaworzynie

Schronisko przyjmuje turystów z psami. Pobyt możliwy jest w wybranych pokojach - po wcześniejszym uzgodnieniu. Pamiętać jednak trzeba, że psy muszą dostosować się do reguł porządkowych oraz bezproblemowo koegzystować z turystami odwiedzającymi schronisko i z naszymi psami. Właściciele odpowiadają za ew. zniszczenia i czystość. Nie wolno pozostawiać psów bez towarzystwa w pokojach. Pobyt czworonogów jest bezpłatny.

Dla narciarzy przygotowaliśmy specjalne pakiety pobytowe w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra. Dla rodzin z dziećmi programy pobytowe. Na potrzeby firm i szkół oferowane są pobyty integracyjne. W ramach imprez okolicznościowych organizowane są spotkania przy grzanym winie, biesiady, kuligi, pieczenie barana oraz wesela w stylu plenerowym.

Schronisko jest również idealną bazą dla:

  • osób preferujących aktywny tryb życia – pobyt i treningi na wysokości ok. 1000 m n.p.m. ułatwiają osiągnięcie lepszych wyników.
  • fotografów – niezapomniane zachody słońca z panoramą Tatr, otwarcia widokowe na Pasmo Radziejowej, możliwość upolowania obiektywem dzikich zwierząt.
  • tropicieli zwierząt – można tu spotkać wilka, rysia, puchacza, jak i wiele innych rzadkich okazów fauny i flory. W okolicy znajduje się kilka cennych przyrodniczo rezerwatów przyrody z zachowanymi fragmentami puszczy karpackiej.
  • amatorów śniegu i wolnej przestrzeni oraz artystów – rzeźbiarzy w lodzie
  • amatorów świętego spokoju i nicnierobienia.

Zapraszamy do świata kolorowych GÓR możliwości!

 

DOJŚCIE I DOJAZD
Zobacz jak najprościej dojechać do Krynicy
oraz jak dojść lub dojechać do naszego schroniska. [ więcej ]

 
szczyt GÓRSKIEJ aktywności

REZERWACJE mailowo
lub tel. - 532 336 784
w godz. 8-20

PLANUJESZ WYJAZD?
Zobacz PODGLĄD
WOLNYCH MIEJSC

mapa

 

NOWE OBLICZE
ZNANEGO SCHRONISKA


wi-fiW schronisku działa punkt dostępowy WiFiGOPR Obok schroniska znajduje się stacja ratunkowa GOPR. W sezonie zimowym - dyżur codzienny.NAJWSPANIALSZE
PANORAMY TATR

najwspanialsza panorama Tatr o każdej porze roku

POKOJE Z ŁAZIENKAMI

pokoje z łazienkami

ZIELONE SCHRONISKA

zielone_schroniska

Panorama Tatr i inne atrakcje

Schronisko Jaworzyna Krynicka - strona główna
Schronisko | Oferta | Cennik | Okolica | Dojazd i dojście | Informacje turystyczne | Linki | Kontakt

STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY | NA GÓRĘ STRONY | COFNIJ

copyright (c) 2014 w stronę natury - design Zły Pies